Vardadieniai, vardų reikšmės, vardo kilmė

Vardų paieška, vardai pagal raidę, vardų aprašymai, reikšmės, kilmė, vardo dienos

Vardadieniai

Šiandien (birželio 15d.) vardadienius švenčia: Bargailė, Jolanta, Krescencija, Tanvilas, Vitas

Tradiciją švęsti vardo dienas sugalvojo krikščionys ir pirmieji vardadieniai buvo švenčiami tik tų žmonių, kurie turėjo šventą vardą. Dabar vardadienius turi praktiškai visi vardai. Vardo dieną švenčia beveik visos Europos šalys ir Jav bei Kanada.

Nenustebkite, kad kai kurie vardai turi kelias ar net keliolika vardo dienų. Nenusiminkite ir dėl to, jei jūsų vardadienis švenčiamas vieną kartą ar nešvenčiamas visai.

Anksčiau buvo populiaru vaikams išrinkti vardą pagal tos dienos vardadienius. Šiais laikais dažniausiai tėvai vardus jau būna sugalvoję iš anksto arba pavadina tuo laikotarpiu žinomo ar pasižymėjusio gerąja prasme žmogaus garbei.

Nors vardo diena neprilygsta gimtadieniui, tačiau ją galima švęsti. Kaip? Kiekvieno asmeninis reikalas. Jeigu tos dienos varduvininkas yra jūsų šeimos narys, giminaitis ar pažįstamas, nepasikuklinkite ir parodykite žmogui dėmesį. Žmonėms labai patinka ir gera širdžiai, kai juos prisimena. Nors vardo dienos yra svarbios vyresnio amžiaus žmonėmis, jaunimas taip nevengia pasveikinti vieni kitų. Esminis skirtumas tai, kad vyresni dažniau pasveikina paskambina, o jaunoji karta mėgsta "užtagginti" (pažymėti) socialiniuose tinkluose.